.

v Miasto, powiat...

..:: Redakcja ::..
v Zespół redakcyjny

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej
w roku szkolnym 2005/2006 zorganizowała następujące międzyszkolne
imprezy z wychowania komunikacyjnego:

• III Wojewódzki Konkurs Szkolny pt.: "Bądź bezpieczny na drodze" dla uczniów szkół podstawowych

• VII Międzyszkolny Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza

• Finał Wojewódzki XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół gimnazjalnych

Celem tych imprez jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,

• kształtowanie właściwych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze,

• uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu
    drogowego,

• kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

• popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedyczne,j

• popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Na płycie, którą nieodpłatnie przekazujemy  Państwu, zostały zamieszczone informacje dotyczące organizacji i przebiegu w/w imprez, w tym m.in.: spisy uczestników, regulaminy, wyniki, prace konkursowe, zdjęcia i film. Mamy nadzieję, że powyższe wydawnictwo przyczyni się do popularyzacji imprez z wychowania komunikacyjnego, a ich uczestnikom przyniesie dodatkową satysfakcję z udziału w nich.